Geert W maakte zich al vaker verdacht door te schelden op alles wat met islam geassocieerd kon worden, maar tegelijkertijd christenfundamentalisten de hand boven het hoofd te houden. Inmiddels begint dit toch wel dermate uit de hand te lopen dat ik me afvraag of die hele PVV niet uit verkapte christenfundamentalisten bestaat.
Een tijdje terug had meneer Ratzinger een theologisch geschilletje met de alfamannetjes van de islam. Hij beweerde verkeerd geciteerd te zijn, zij vonden dat hij zich verschool achter citaten van anderen. Zoiets. Al Qaeda over de zeik en begint over moord. Tja, gelovigen onder elkaar, zou je zeggen. Dus Geert Wilders stelt kamervragen aan JPdeMP, Bin Laden huivert in zijn grot bij de gedachte aan wat de premier zal antwoorden.
Tot zover niks aan de hand. Maar zoals wel vaker, zit de duivel in de details. GW wil niet alleen dat het kabinet de oproep tot moord veroordeelt. Dat zou weliswaar weinig effectief, maar ook niet onredelijk zijn. Nee, hij wil dat de regering zich solidair verklaart met de paus.
Dat is mij toch een bruggetje te ver. De paus is net zo’n reactionaire, repressieve hufter als de mullah’s. Zijn standpunten over homo’s, vrouwenemancipatie en exorcisme zijn middeleeuws. De Nederlandse regering dient tegen geweld zijn, maar moet zich net zo goed verre te houden van reactionaire religieuze leiders.
Ik liep toevallig tegen deze kamervragen op toen ik aan het googlen was voor een eerder stukje. Mijn ergernis over de intimiteiten tussen GW en het christendom kwam af en toe al in de buurt van een omslagpuntje, maar dit was toch erger dan ik verwacht had.
Je zou dit natuurlijk uit kunnen leggen als ‘de vijand van mijn vijand is mijn vriend’. Dat is niet altijd de slimste strategie, maargoed, het is in ieder geval nog begrijpelijk. Maar het begint er nu toch wel erg op te lijken dat er meer aan de hand is. De PVV begint christenfundamentalistische standpunten over te nemen. Deze week wilde het CDA weer eens gaan morrelen aan het recht op abortus. En wat doet de PVV? Bij monde van Fleur Agema (wie?) zegt deze partij dat de grens voor abortus omlaag moet naar acht weken.
Zo bont durfde de CU het nog niet eens te maken. Wat mij betreft is de PVV hiermee definitief ontmaskerd als een christenfundamentalistische organisatie, die slim genoeg is om niet over Jezus te beginnen.
Overigens ben ik niet de enige die het verband ziet tussen het christenfundamentalisme en de PVV.
1 reactie op "PVV verkapte christenfundamentalisten?"